Diagnostyka i badanie foniatryczne

  • Videolaryngostroboskop - ocena drgań fałdów głosowych

  • Vocastim - terapia zaburzeń głosu

  • Audiometr - badanie słuchu

  • Audiometr Impedancyjny MT-10 - nieodzowny w diagnozie i badaniu ucha środkowego

Poradnia foniatryczna stawia w pierwszym rzędzie na dokładną diagnostykę zaburzeń głosu, mowy i słuchu. Możliwe jest to dzięki wysokospecjlistycznemu sprzętowi w jaki jest wyposażona.

Videolaryngostroboskop – urządzenie służące do  dokładnej diagnostyki krtani (stany zapalne, zmiany organiczne typu polip, guzki głosowe, obrzęki podśluzówkowe, krwiaki, zmiany nowotworowe, zmiany typu leukoplakia/stany przednowotworowe). Każde badanie jest widoczne na ekranie monitora, jest zapisane i archiwizowane co stwarza możliwość jego odtworzenia podczas badania kontrolnego i porównania wyników leczenia- badanie można wydrukować.

Vocastim - służy do rehabilitacji głosu w przpadku zaburzeń głosu po operacjach tarczycy, przy niedowładach fałdów głosowych.

Audiometr – badanie subiektywne, związane ze świadomą reakcją pacjenta na bodźce dźwiękowe, ocenia próg słyszenia na drodze powietrznej i kostnej.

Audiometr Impedancyjny MT-10 - służy do obiektywnego badania słuchu u dzieci i dorosłych, informuje o warunkach przewodzenia dźwięków w uchu środkowym oraz pozwala ocenić funkcję trąbki słuchowej- badanie krótkie, nie wymagające udziału dziecka, pozwalające pośrednio ocenić przerost migdałka gardłowego.

Otoemisja akustyczna – służy do obiektywnego badania słuchu, ocenia sprawność receptora słuchu-badanie bezbolesne, wykonywane u bardzo małych dzieci.

Wyposażenie medyczne:

Gabinet Foniatryczny